Son Eklenen vinç İlanları

Vinç Arama

satılık vinç ara (harita)

İl bazından İlan Aramak İçin Haritanın Üzerine Tıklayınız....

Anketler

Sizce Vinç Kiralama Ücretleri Uygun mu?
 
Avrupa Vinç İle Yerli Vinç Arasında Fark Var mı?
 
VİNCİNİZİN MARKASI NEDİR
 
MOBİL VİNCİNİZİ DENETLETİYORMUSUNUZ
 
HAFİF TONAJ KAMYONET VE KAMYON KATLANIR VİNCİNİN EN İYİ MARKASI
 

Reklam Alanı

PUMAR MARINE EQUIPMENTS

Satılık Vinç Alım Satım İlan Sitesi
SANAYİ ÜRETİMİ ÇOK DÜŞTÜ

 Şubat  ayının sonlarına gelirken Tedaş elektrik kurumunun belirtiğine göre sanayi elektrik  tüketimi düşmüş durumda bunun anlamını hepimiz biliyoruz  piyasa araştırmalarımıza göre ikinci el makina satışları çok fazlalaştı her yer ilan dolu her yer satılık makina dolu makina üreticileri yaptıkları makinaları vadeli verseler geri ödeme durumları hep rizikoda çekler senetler ödenmiyor hatta icralık dosya sayısı büyük sehirlerde milyon sayısına ulaşmış durumda 2009 sıkıntılı gececek gibi gözüküyor bazı firmalarda üretimin durduğunu haber alıyoruz  İnşallah kimsenin işi bozulmadan bu krizde atlatılır her firmaya tavsiyemiz kimse birbirini kötülemeden aksine birlik içinde davranarak gelen teklif istemelerini fiyat düşürmeden müşterilerine iletmelerini rica ediyoruz biz Otovinc ailesi olarak portalımzda tüm imalatçı firmaların markalarını ve web site linklerini vererek tüketici kesiminin  tüm imalatçı  firmalara ulaşmasını hedefledik  böylece vinç yaptıracak bir firma nette dolaşmak yerine tek bir portaldan tüm imalatçı firmalara ulaşabilecektir. Ayrıca yorum yada haberi,mesajı duyurusu olan firmalar bize mail atsın hemen yayınlayacagız böylece herkes bu tür yazılarınızdan haberdar olarak sektöre faydanız olablir herkese hayırlı işler

otovinc yönetimi

 

 

 
OTOVİNC TEN SİZLERE BİR HİZMET DAHA

 CRANES & ACCESS

DEĞERLİ OTOVİNC ÜYELERİ ARTIK SİTEMİZDEN  AVRUPANIN EN İYİ VİNÇ DERGİSİ OLAN CRANES & ACCESS DERGİSİN AYLIK BÜLTENLERİNİN LİNKİNİ SİTEMİZDEN VERECEGİZ LİNKE TIKLAYARAK DERGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ

DERGİNİN LİNKİ

http://www.vertikal.net/en/pdf/ca11-1.pdf

 
MAKİNANIZA ESTETİK VE GÜZELLİK VE KONFOR VEREN KABİNLER

 Yeni yapılan vinçlerde görmeye başladığımız konforlu vinç kabinleri gerçekten makinaya hem hava veriyor hem de konfor sağlıyor maliyeti de sanıldığı gibi okadar pahalı değil isteyen ve sipariş vermek isteyen olursa kule kumanda yönünün sağ mı sol  mu olduğu belirterek otovinc ten okan bey ile irtibat sağlayabilirsiniz.

tel 0 232 461 10 63

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
İKİNCİ EL VİNÇ İLANLARINIZI ÜCRETSİZ KAYIT YAPABİLİRSİNİZ

Sayın otovinc ziyaretcileri  son günlerde gelen maillerde ilan eklemek ücretlimidir diye sorulmaktadır sitemizde ilan eklemek ücretsiz olup ilan ekleme butonuna tıklayarak ilan eklemek çok kolaydır. Ayrıca vinç imalatcı firmalarımız web sitelerine link istemeleri durumunda üye olmaları zorunludur. Üye olmanız durumunda firmanız web sitesine link verilecektir.

saygılarımızla

otovinc yönetimi

 

 

 

 
VİNCİNİZİ OPARATÖR BELGESİZ KULLANMAYIN KULLANDIRMAYIN

Sayın makina sahipleri iş güvenliğinden gelen yazıya göre belgesiz makina kullanmak suretiyle bir iş kazası meydana geldiğinde maddi ve manevi çok büyük zararlar sonuç doğurabilir.Hiç bir üyemizin böyle bir olay ile karşılaşmamasını temenni eder kazasız bol kazançlı günler dileriz.EKTE SİZE BİLGİ VERİCİ YAZIMIZI SUNUYORUZ  AYRICA ÖRNEK OLMASI AÇISINDAN GEÇEN YILLARDA MEYDANA GELEN BİR VİNÇ KAZASI HABERİNİDE VERİYORUZ

OPERATÖRLÜK BELGESİ ;27 EKİM 1996 TARİH, 22800 SAYILI RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANAN VE KARAYOLLARI TRAFİK KANUNUNUN DEĞİŞİK 42 NCİ MADDESİ GEREĞİNCE MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞINCA TESBİT EDİLEN, KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ VEYA MAKİNE MÜHENDİSLERİ ODALARI, TARIM VE KÖYİŞLERİ BAKANLIĞI VE MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINCA İŞ MAKİNELERİNİ KULLANACAK OLANLARA VERİLECEK, İŞ MAKİNELERİ KULLANMA SERTİFİKASI (OPERATÖRLÜK BELGESİ) İLE İLGİLİ ESASLAR

İş Makineleri Kullanma Sertifikası (Operatörlük Belgesi) Verecek Kuruluşlar;

Madde 1- İş makineleri nin (forklift, loder. greyder, dozer, vinç ve benzeri) sürücülerinin eğitimleri ve eğitimin sonunda yapılan sınavda başarılı olanların sertifikaları Millî Eğitim Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü veya Makine Mühendisleri Odaları'nca, tarım sektöründe kullanılan iş makinelerinin (biçerdöver ve benzeri) eğitimleri ve eğitimin sonunda yapılan sınavda başarılı olanların sertifikaları ise Millî Eğitim Bakanlığı ile Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nca verilir.
......
Sınavlar yazılı ve uygulamalı olmak üzere iki bölümde düzenlenir.

a)Yazılı sınav:

Sınav Kurulu, ders programına göre en az 20 soruluk bir test ve buna ait cevap anahtarı hazırlar.

Sınav, kurul üyelerinin gözetim ve denetiminde yapılır. Her sınav salonunda azami 20 kursiyer bulunur.

Yazılı sınavda başarılı olanlar uygulama sınavına alınırlar.

b)Uygulama sınavı:

Sınav, aracın bulunduğu yerde ve araç üzerinde yapılır.

Önce sözlü sınav yapılır. En az 10, en çok 20 soru sorulur. Ancak, sınavda kaç soru sorulacağı kurulca önceden kararlaştırılır. Ayrıca sorularla ilgili uygulamalar yaptırılır.

Sözlü sınavdan sonra, kurul üyelerince tesbit edilecek şekil ve sürede kursiyere araç kullandırılır. Araç kullanma işi, kursun uygulama derslerini gerçekleştirdiği alanda yapılır.

c)Değerlendirme:

Sınav kurulu üyeleri, yazılı ve uygulama sınavlarını 100 puan üzerinden ayrı ayrı değerlendirirler. Puan ortalamasına göre; yazılı sınavdan 70, uygulama sınavından (sözlü ve araç kullanma sınavlarının not ortalamasından) 70 puan alan kursiyerler başarılı sayılırlar.
....
Belgelerle ilgili bir süre kısıtlaması bulunmamaktadır.

Selamlar


Mümin Ergül
İş Güvenliği Uzmanı
Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır
www.isguvenligiuzmani.com

Vinç kazasında sorumlu, taşeron firma

 İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin (İSKİ) Melen Projesi'nde çalışırken vincin altında kalarak hayatını kaybeden harita mühendisi Gülseren Yurttaş'ın ölümünde ana yüklenici ve taşeron firma asli kusurlu bulundu. Kazayla ilgili hazırlanan bilirkişi raporunda, çalışanların güvenliği için asgari güvenlik şartlarının yerine getirilmediğine vurgu yapıldı. Raporda, vincin çalışma sahasına girilmemesi için uyarı tabelasının konulmamış olmasına dikkat çekildi.

Son 3 ay içerisinde 9 kişi, kamu kurumlarından ihale alan ana yüklenicilerin iş devrettiği taşeron şirketlerin çalışmaları sırasında meydana gelen kazalarda vefat etti. İSKİ'nin Melen Projesi'nde mühendis olarak çalışan Gülseren Yurttaş da, işe başladığı ilk gün kaza geçirdi. 27 Eylül 2007'de meydana gelen olayda Yurttaş, şantiye sahasında çalışırken halatı kopan vinçten düşen taşıyıcı kolun altında kalarak can verdi. Olaydan sonra ailenin başvurusu üzerine görevlendirilen bilirkişinin hazırladığı raporda yeterli denetimin yapılmadığı taşeronluk uygulamasının sebep olduğu sorunlara dikkat çekilirken firmaların kanundan kaynaklanan yükümlülükleri yerine getirmediğine vurgu yapıldı.

İş Kanunu'na göre ağır iş taşıyıcısı vinçlerin 3 ayda bir periyodik testlerden geçirilmesi gerekiyor. Bu testlerde iş makineleri normal kapasitelerinin bir buçuk katı ağırlıkla test edilerek kontrolden geçiriliyor. Metal yorgunluğu bulunan veya zayıf olan parçalar bu test sırasında tespit edilerek değiştiriliyor. Bilirkişi raporunda Yurttaş'ın ölümüne sebep olan vincin bu testlerden geçmediği, vinç operatörünün de işçi sağlığı ve iş güvenliğine riayet etmediği belirtilerek, "Halatı kopan vincin 3 aylık periyodik kontrole alınmaması sonucunda kaza meydana gelmiştir. Kontrole alınsa olay sırasında kırılan pim, test sırasında kırılır ve değiştirileceği için de kaza meydana gelmezdi." denildi.

Ana yüklenici Kutay İnşaat ve taşeron firma Detek Deniz Teknolojileri AŞ'nin İş Kanunu'nda yer alan iş güvenliği ve işçi sağlığı ile ilgili hükümlerin gereğini yerine getirmediğine dikkat çekilen raporda şu ifadelere yer verildi: "Asıl işveren Kutay İnşaat ve taşeron Detek firması birlikte işyerinde yeterli biçimde denetim ve gözetimde bulunarak, çıkabilecek risklerle ilgili tüm tedbirlerin alınması ve işçilerin bu konuda eğitilmesinden sonra inşaat sahasında çalışmaları gerekirdi.

 
KAMYON SAHİPLERİNE LPG MÜJDESİ

 Artık tüm dizel kamyon otobüs ve iş makinaları lpg ile çalışacak türkiye nin önde gelen gaz firmalarından olan bazı öncü kuruluşlar dizel araçlara lpg uygulaması başlattı .Büyük kentlerimizde bazı araçlara ve filo sahibi firmalarda başarıyla uygulanan sistemin maliyeti 4-5 bin tl arası değişiyor .Araçta %30 yakıt tasarufu sağlaması gider maliyetlerini düşürerek kendini hemen amorti edecektir.

 

 

 

 

 
VİNÇ KİRALAMA ÜCRETLERİ

Degerli otovinc üyeleri vinç kiralama ücretlerini türkiye genelinde belirlemek için sitemizde bir anket düzenledik anketleri menü ısmının altında bulabilirsiniz lütfen anketlerimize katılınız sonuçlar haber olarak yayınlanarak siz sayın vinç sahiplerimize ve kiralayan firmalara duyurulmuş olacaktır böylece vinç kiralama sektörünün fiyatlarını belirlemede bir nebzede olsa faydamız olabilir

otovinc yönetimi

 

 
FERRARİ VİNÇLER ARABASI KADAR GÜZEL

 İtalyan ferrari grubu yaptığı katlanır vinçler ile tüm dünyada arabaları kadar olmasada ün salmaya devam ediyor nede olsa vincin markası ferrari .Bu vinçler ferrari arabalar kadar pahalı değil ama hatta avrupanın en hesaplı vinç markası diyebiliriz. Ülkemizde de bazen tek tük kamyonlara takılmış vaziyette gözüküyorlar ama yaygın degiller

Söz açılmış iken aslında yurt dışı mensei vinçler ülkemizde bayağı çoğalmaya başladı ,bize göre bu yanlış ülkede üretilen bu kadar vinç varken aynı özelliklerde vinç getirlmesi ve fiyatının aynı olması tuhaf bir durum ,bizim sanayicilerimizin rekabet şansını yükseltmek lazım yada avrupa makinalrın gümrük vergisini yükseltmek gerekir bizce.

otovinc

Bilgi için

özuyan makina

www.ozuyan.net

www.ozuyancrane.com

0 232 4611063

0 532 672 65 86

 

 

 

 

 
AVRUPANIN YENİ KÜÇÜK DEVİ

 

 BOKIMOBİL markalı küçük tonajlı ve bom ucuna ataşmanlar bağlanabilen boyu küçük ama yaptığı işler büyük bu vinçler

radyo kontrollü .Bu makinalar insanların yaklaşamadığı tehlikeli işlerde çok büyük avantaj sağlıyor.İmalatı da  aslında basit

ama avrupalı üreticilerin argeleri hiç durmuyor yeni fikirler onlardan çıkıyor.

Çünkü bu tür makina imalatı yapan firmalara çok büyük destek ve teşvik var adamların kafaları rahat  bundanmıdır bilinmez

ama böyle küçük örneklerde gördüğümüz gibi çok güzel işler çıkıyor.Şu anki krizde üreticiler ülkemizde zorda çünkü şatışlar

%40 düşmüş durumda iş makinası yapan firmalara (cansuyu kredisi,işten çıkarma maaş bizden deniliyor) aslında bunların

yerine ssk indirimi yada örnek 5 ay ssk dan muaf , vergi indirimi gibi tetbirler olsa da firmalar kapanmasa insanlar işsiz

kalmasa 

Image           Image Image

 
ULUSLAR ARASI İŞ MAKİNASI AÇIK ARTTIRMA SİTESİ

  

Kamyon ya da Ekipman Satın Alma ya da Satma

Ritchie Bros. Auctioneers her yıl 10'dan fazla ülkede 150' nin üzerinde açık arttırma düzenlemektedir. Alıcılar 100'ün üzerinde ülkeden açık arttırmalarımıza katılarak, kamyon ve ekipman alım satımında tam anlamıyla global bir piyasa oluştururlar.

40 yıldan fazla deneyimiyle Ritchie Bros. Auctioneers, endüstriyel ekipman açık arttırmalarında dünya lideridir. 35 açık arttırma alanı da dahil olmak üzere, 20 ülkede 90'dan fazla ofisimiz aracılığıyla hizmet vermekteyiz. Rezervsiz halka açık arttırmalarımızda, inşaat, taşıma, denizcilik, maden, orman, petrol, ve tarım endüstrilerinde kullanılan çok çeşitli sayıda endüstriyel ekipmanın satışını gerçekleştirmekteyiz. Genel merkezimiz Kanada'nın Vancouver şehrindedir. Ritchie Bros. hisseleri halka açık bir şirket olup, New York borsasında RBA ticari sembolüyle listelenmiştir (NYSE:RBA).

Geleneksel olarak endüstriyel ekipmanlar doğrudan satıcı veya komisyoncular tarafından satılırdı. Ancak Ritchie Bros. 40 yıldan beri Rezervsiz açık arttırma uygulaması ile endüstriye öncülük etmektedir. Kullanılmış endüstriyel ekipmanların alım satımı, ekipmanların ülkeden ülkeye, endüstriden endüstriye hareketi ile, uluslararası ticaret düzeyine erişmiştir.

Nerede gerçekleştiriliyor olursa olsunlar, Ritchie Bros. açık arttırmaları her zaman aynı tutarlılıkla idare edilirler. Kayıt, teklif verme ve ödeme işlemleri için uygulamalarımız dünyanın her yerinde aynıdır.

Daha çok bilgi için firmanın web site adresi http://www.rbauction.com

YAKINDA OTOVİNC HABER PORTALIMIZDA VİNÇLERİNİZ İÇİN AÇIK ARTTIRMA FORUM HİZMETİNİ VERECEGİZ

SİZ SAYIN ÜYELERİMİZE DUYURURUZ

Image

 

 

 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 101 - 120 Toplam: 128