Son Eklenen vinç İlanları

makaslý yük platformu asansörü
makaslı yük platformu asansörü
( / Satılık)
2018-05-16
satýlýk 5 tonluk vinçler
satılık 5 tonluk vinçler
( / Satılık)
2018-04-05
satýlýk 3 tonluk vinç
satılık 3 tonluk vinç
( / Satılık)
2018-04-05
satýlýk 3 tonluk vinç
satılık 3 tonluk vinç
( / Satılık)
2018-04-05

Vinç Arama

satılık vinç ara (harita)

İl bazından İlan Aramak İçin Haritanın Üzerine Tıklayınız....

Anketler

Sizce Vinç Kiralama Ücretleri Uygun mu?
 
Avrupa Vinç İle Yerli Vinç Arasında Fark Var mı?
 
VİNCİNİZİN MARKASI NEDİR
 
MOBİL VİNCİNİZİ DENETLETİYORMUSUNUZ
 
HAFİF TONAJ KAMYONET VE KAMYON KATLANIR VİNCİNİN EN İYİ MARKASI
 

Reklam Alanı

PUMAR MARINE EQUIPMENTS

Satılık Vinç Alım Satım İlan Sitesi
VİNÇ KAZALARI AMAN DİKKAT

 Makine Mühendisleri Odası (MMO) Gaziantep Şube Başkanı Ali Peri, geçtiğimiz günlerde yaşanan vinç kazasını hatırlatarak bir daha bu tür kazaların yaşanmaması için tüm işletmelere vinçlerini kontrol ettirmeleri doğrultusunda çağrıda bulundu.

Makine Mühendisleri Odası (MMO) Gaziantep Şube Başkanı Ali Peri, geçtiğimiz günlerde yaşanan vinç kazasını hatırlatarak bir daha bu tür kazaların yaşanmaması için tüm işletmelere vinçlerini kontrol ettirmeleri doğrultusunda çağrıda bulundu.
İş Sağlığı ve Güvenliği Tüzüğü'nün ilgili maddeleri gereğince her kaldırma, iletme aracının 3 ayda bir periyodik olarak kontrol edilmesi gerektiğini belirten Peri, "Bu kaldırma ve iletme araçlarının, makinelerinin çelik halatları, zincirleri, kancaları, sapanları, tamburları, iskelesi, kasnakları, frenleri, otomatik swicleri ve diğer tüm emniyet ekipmanlarının ayrı ayrı kontrol edilerek, eksikliklerinin giderilmesi gerekmektedir" dedi.
Ayrıca bu tür makineleri kullanan kişilerin, vinç kullanımı konusunda eğitim almış olması gerektiğine işaret eden Peri, “Bu araçları kullanan kişilerin mutlaka Vinç Kullanma Sertifikasına da (Operatörlük Belgesine) sahip olması lazım" diye konuştu.
Gaziantep'te yaşanılan son vinç kazasını hatırlatan Peri, benzeri kazaların önlenmesinin vinçlerin periyodik olarak kontrol edilmesi ve bu kontroller sonucunda vinçlerde bulunan eksik ve hataların giderilmesi ile mümkün olacağını söyledi.
"Ne yazık ki yetersiz denetimler nedeni ile kaldırma ve iletme makinelerinde ki bu kontroller zamanında yaptırılmamakta, hatta hiç yaptırılmamaktadır" diyen Peri, tüm işletmeleri, can ve mal güvenliği için, vinçlerini kontrol ettirmeye, kontroller sonucunda aldıkları rapor doğrultusunda vinçlerde bulunan eksiklik ve hataların giderilmesi hususunda duyarlı olmaya çağırdı.
KAYNAK 
HBR Yayın Grubu © 2006-2008


 
 
VİNÇ SEKTÖRÜ EKONOMİK KRİZDE

 

    ÜLKEMİZİN LOKOMOTİF SEKTÖRÜ İNSAAT VE YATIRIMLAR DURUNCA VİNÇ SAHİBİ FİRMALAR VE ARAÇLARI YATAR DURUMA GEÇTİ PİYASADA MAKİNA SAYISININ ÇOKLUĞUDA GÖZ ÖNÜNE ALINIRSA KİRALAMA FİYATLARI ÇOK DÜŞTÜ

   AMA MALİYETLER HİÇ DÜŞMÜYOR  MAKİNA TAKSİTLERİ VE KREDİLER ÖDENEMİYOR BU DA PİYASANIN ÇOK SAYIDA İKİNCİ EL MAKİNA İLE DOLMASINA YOL AÇTI YENİ YAPTIRAN DESENİZ NADİR BİZCE PARASI OLAN İKİNCİ EL MAKİNA ALABİLİR

TAM SIRASI VE ZAMANI  HER ZAMANKİ GİBİ PARASI OLAN KAZANIYOR

 

 

 
Krizin Panzehiri İnşaat

 Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Erdal Eren, küresel ekonomik krizin Türk ekonomisine vereceği zararı önlemede en önemli ‘kalkan’ın inşaat sektörü olduğunu belirterek, Hükümetin sektörü daha fazla desteklemesini istedi. Erdal Eren düzenlediği basın toplantısında, inşaat sektörünün etkilediği 200’e yakın iş alanıyla birlikte Türkiye’nin gayrisafi millî hasılası içindeki payının yüzde 30’ları bulduğunu belirterek, “İnşaat sektörü, yarattığı istihdamın coğrafi dağılmışlığı nedeniyle yoksulluğa, bölgelerarası dengesizliklere ve hatta teröre çare üretebilen gerçek bir sosyal kriz kalkanıdır.” dedi.

Devamını oku...
 
İMDER'in Öncülüğün'de Vinç İmalatçıları Komitesi ve Derneği Kuruluyor

        19 Aralık 2008'de Konya'da bir araya geldiler ve ilk adımı attılar hayırlısı olsun diyoruz.

        Çünkü Ülkemizde vinç imalatçısı arz talep dengesizliği yasanmaktadır. Sektörün büyük sorunları vardır.

        Yaklaşık 200 imalatçı firma bulunan ülkemizde bu derneğin bu firmalara büyük faydalar sağlayacağını OTOVİNC ailesi olarak yerinde bir karar olarak düşünüyoruz.

        Birde vinç kiralayan firmalara sesleniyoruz bizce tüm türkiyedeki kiralık vinç firmalarında derneği olmalı vinç sayısı olarak neredeyse nakliye kamyonlarını yakalayacağız neden kiralama firmalarınında derneği olmasın hepsi birer iş makinası olan vinçli kamyonların trafikte ve ülkemizde ayrı bir yeri ve imtiyazları olmalıdır bizce. 

 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 121 - 124 Toplam: 124